Автоматичні терморегулятори для радіаторів опалення: керуйте погодою у будинку!

01/24/2019
Интернет Магазин Фитингов

Температура повітря – один із головних факторів, що впливають на відчуття комфорту у житловому приміщенні. Іноді два-три зайві градуси призводять до погіршення самопочуття та значної втрати активності. Функцію регулювання теплоподачі у сучасних будинках виконують терморегулятори, які встановлюються на вхідну трубу опалювальної системи. Вони підтримують задану температуру та забезпечують оптимальні умови для ефективної життєдіяльності.

Пристрій та принцип дії

Найбільш поширені автоматичні терморегулятори, які з термоголовки і регулюючого крана (клапана). Як термодатчик виступає спеціальна речовина (рідина або газ у складі термоголовки), що реагує на зміну температури повітря. Склад розширюється за її підвищенні і механічно впливає клапан.

Таким чином, подача теплоносія припиняється і температура у приміщенні знижується до певного значення. Наповнювач термоголовки знову приймає початковий об'єм, дозволяючи внутрішньому механізму відкрити просвіт труби, що входить. Теплоподача відновлюється - і так по колу.

Щоб термостат справно функціонував, необхідно враховувати ряд особливостей при встановленні та експлуатації пристрою.

1. Вибір відповідної моделі. Залежно від конкретного типу системи опалення (однотрубна або двотрубна) застосовуються різні види терморегулюючої арматути.

2. Доцільність встановлення фільтрів. Справа в тому, що фільтрація теплоносія виправдана лише у приватному будинку. Встановлення фільтра в центральну систему опалення втрачає будь-який сенс - елемент, що фільтрує, просто не впорається з таким завданням.

3. Вільна циркуляція повітря. Встановлення декоративних ґрат, прикриття шторами та інші спроби сховати термостатичну головку призведуть до некоректного визначення температури. При необхідності можна придбати пристрій із виносною термоголовкою.

Сучасні термостатичні головки поєднують у собі функціональні та декоративні властивості, тому щоб уникнути пошкоджень їх встановлюють тільки після фінішного оздоблення приміщення. Регулювання температури в процесі ремонту здійснюється вручну.

Терморегулюючі пристрої не тільки забезпечують оптимальні умови проживання, але й дозволяють суттєво заощаджувати на опаленні. У середньому використання терморегуляторів скорочує витрати на 20%.