Термоголовки
Термостатичні головки для радіаторів
З кожним роком питання енергозберігаючих систем стає все більш актуальним не лише серед фахівців, а й пересічних споживачів. На тлі зростання цін на енергоносії та збільшення тарифів на комунальні послуги багато українців все частіше використовують у своїх квартирах та будинках прилади, пристрої та матеріали, що забезпечують не лише комфортний мікроклімат, а й дозволяють суттєво заощадити на обслуговуванні будівлі у зимовий період. Термоголовки для батарей опалення є одним з найбільш ефективних видів подібного обладнання.
Пристрій та види термоголовок
Для підтримки в опалювальному приміщенні потрібного температурного режиму використовують спеціальні термостатичні регулюючі вентилі (термоголовки). Ці компактні пристрої є контролюючим термостатічним механізмом автоматичної дії і встановлюються безпосередньо на батарею опалення. Діючи у парі з термостатичним клапаном, вони здатні підтримувати встановлений рівень температури у приміщенні, автоматично регулюючи надходження теплоносія до опалювального приладу (радіатор, конвектор або батарею).
Історичний факт: Перші моделі термостатних регуляторів, що встановлюються на радіатори, були розроблені в далекому 1943 інженерами фірми Danfoss, відомої в Європі і далеко за її межами. З того часу компанії-виробники багатьох країн світу постійно працюють над удосконаленням радіаторних термоголовок.
Сучасні зразки термоголовок – це ефективні у роботі пристрої, виконані з використанням інноваційних технологій та матеріалів. Вони відрізняються привабливим дизайном та компактними розмірами, хоч загальна конструкція термоголовки та принцип її дії залишилися практично без змін:
Корпус із ударостійкого, термостійкого пластику.
Сильфон із спеціальним наповнювачем грає роль термодатчика. Знаходиться у верхній частині корпусу.
Шток зі штовхачем. Під дією наповнювача, що розширюється при нагріванні, натискають на приймач запірного клапана, який зменшує або перекриває потік теплоносія.
Поворотна пружина. Після того, як у приміщенні похолодало, обсяг наповнювача після остигання зменшився, шток з штовхачем під дією пружини повертається назад. Термостатичний вентиль відкривається, теплоносій починає знову надходити в радіатор належним чином.
Термоголовки поділяють на два види:
- Рідкісні – сильфон заповнюють похідними таких речовин, як ацетон, толуол або їх аналоги.
- Газоконденсатні - як видно з назви, для сильфон термоголовки використовують спеціальний газоконденсатний заповнювач. Таку продукцію виготовляє в асортименті відомий бренд Danfoss.
Рідинні термоголовки відрізняються доступнішим рівнем ціни, але перевага газоконденсатних моделей полягає у високій швидкості реакції на зміну температури повітря в приміщенні. Наприклад, для спрацьовування сильфонів рідинного типу потрібно 17-25 хвилин. Газоконденсатні аналоги реагують через 7-10 хвилин.
Слід знати, що для грамотної установки термоголовки необхідно враховувати і такий параметр, як різьблення підключення. В даний час існують кілька основних варіантів:
- Різьблення термоголовки M30х1,5 - вважається універсальним розміром різьблення для установки термоголовки. Виробництвом клапанів з таким типорозміром займаються компанії Oventrop, Schlosser, Valtec, Fado та інші.
- Різьблення термоголовки М28x1,5 - термостатичні вентилі з даним типорозміром різьби випускають такі імениті фірми, як Herz, Giacomini.
- Різання термоголовки М23,5х1,5 - на цю систему різьбового підключення компанія Danfoss отримала патент.
Спосіб керування термостатичною головкою
Термоголовки, залежно від механізму регулювання, умовно поділяють на три основні види:
- Механічні пристрої відрізняються доступною вартістю. Температура встановлюється вручну шляхом повороту регулювальної ручки. З недоліків можна відзначити досить швидке зношування регулювального механізму, потрібен регулярний контроль температури в приміщенні і ручна корекція встановленого температурного режиму.
- Електронні термоголовки за попередньо заданими параметрами температурного режиму можуть самостійно змінювати температуру в кімнаті. Випускаються програмовані моделі, оснащені таймером і порти для підключення додаткових аксесуарів.
- Дистанційні (бездротові). Такі моделі термоголовок мають функцію, що забезпечує дистанційне керування. Цей вид термоголовок незамінний у створенні системи «розумний дім». Також вони дозволяють керувати роботою радіаторів опалення у важкодоступних місцях.
Дизайн термоголовок для радіатора
В даний час на ринку представлений великий асортимент термоголовок. Вони різняться не тільки за особливостями конструкції та способом управління. Виробники дуже продуктивно попрацювали над зовнішнім виглядом цієї продукції. Пропонується широкий вибір типорозмірів, дизайнерських рішень щодо конфігурації регулювальних ручок та самого корпусу. Колірна гама моделей дозволяє підібрати саме той пристрій, який максимально підійде до інтер'єру приміщення.
В інтернет магазині сантехніки «Всі Фітинги» Ви зможете купити оптом та в роздріб термоголовки наступних іменитих брендів – Danfoss, Fado, Herz, Oventrop, Salus, Schlosser та Valtec. Доставка покупки здійснюється по всій території України.