Радіатори опалення
Радіатори опалення
Незалежно від того, який вид водяної опалювальної системи використовується в приміщеннях, централізований або автономний, ключовим її елементом є радіатори опалення. Основне завдання, що виконується цими приладами, це здійснення теплообміну між теплоносієм (як правило, гарячою водою) опалювальним котлом, що нагрівається, і повітрям в опалювальному приміщенні. Основні вимоги до радіаторів ефективної роботи:
-
висока тепловіддача;
-
здатність підтримувати заданий мікроклімат у приміщенні;
-
стабільне функціонування;
-
стійкість до агресивного теплоносія;
-
стильний дизайн.
Останній фактор є обов'язковим. Адже прилади опалення, які встановлюються в приміщенні, не тільки повинні забезпечувати створення сприятливого мікроклімату, а й вписуватися в інтер'єр, не порушуючи загальну стилістичну концепцію. Благо, що сьогодні на ринку представлені різні види і типи опалювальних батарей. Тому вибрати відповідний варіант особливої праці не складає.
Види радіаторів опалення
Розглянемо найпопулярніші види опалювальних приладів, що встановлюються у водяних системах опалення:
-
Алюмінієві радіатори — секційні батареї, що відрізняються невеликою вагою, високою тепловіддачею . Випускаються у широкому діапазоні типорозмірів, що суттєво полегшує вибір опалювального приладу у конкретне приміщення з необхідною тепловою потужністю та габаритними розмірами. Вирізняються привабливим дизайном.
-
Біметалічні радіатори — зовнішній вигляд опалювальних приладів ідентичний аналогам з алюмінію. Головна відмінність - сталеві труби, якими тече теплоносій. Вони розташовані всередині алюмінієвого корпусу, що має високе показання тепловіддачі.
-
Сталеві радіатори - виготовляються з низьковуглецевої сталі. Виготовляються панельні та трубчасті опалювальні прилади. Великий вибір типорозмірів, конфігурацій та колірних рішень.
- Чавунні радіатори - відрізняються великою масою, довго нагріваються і повільно остигають. Завдяки секційній конструкції можна без особливих зусиль зібрати батарею опалення потрібної потужності. Чавун невибагливий до якості теплоносія, має довголіття і міцність.
Крім настінних опалювальних радіаторів, випускаються підлогові та вбудовані в підлогу опалювальні прилади. Конструктивно ці два види мають загальну конструкцію. Це мідний теплообмінник із алюмінієвими ребрами, розміщений усередині сталевого короба. Конструкція накривається зверху захисно-декоративною решіткою. Деякі моделі мають тангенціальний вентилятор. Як правило, підлогові конвектори, що вбудовуються в підлогу, розміщуються під панорамним або вітринним віконним склінням.
Як вибрати радіатори опалення і які краще?
Перш ніж купувати ту чи іншу модель батареї (конвектора), слід уточнити тип та технічні параметри опалювальної системи, в яку вони будуть інтегровані. Наприклад:
Для квартири з централізованим опаленням потрібні радіатори опалення, здатні тривалий час працювати з теплоносієм невисокої якості очищення, під постійним тиском і мало сприйнятливі до гідроудару. Оптимальний варіант — біметалічні, сталеві та чавунні моделі.
В будинках з автономною системою опалення із замкнутим контуром теплоносій переміщується шляхом природної конвертації або за допомогою насоса. Рекомендується використовувати алюмінієві, біметалічні та сталеві радіатори опалення, що відрізняються швидким нагріванням та високою тепловіддачею.
Як підібрати радіатори для вашого приміщення?
Великий асортимент радіаторів опалення, підлогових і вбудованих в підлогу конвекторів поз