Термостати
Кімнатний термостат – це пристрій для регулювання та контролю температури повітря в приміщенні. Його основні переваги полягають в економії енергії ( як наслідок фінансових витрат) та забезпеченні комфорту.
Принцип роботи термостата полягає у включенні обладнання, якщо температура опускається нижче потрібної позначки та вимкненні при досягненні встановленого значення. Тобто він слугує своєрідним реле ввімкнення/вимкнення теплоносіїв і таким чином виконує функцію клімат-контролю. Завдяки цьому не відбувається надмірних витрат сировини (газу, електрики і тп), оскільки, наприклад, деяким кімнатам не потрібно багато тепла, тому що вони знаходяться на сонячній стороні. Терморегулятор може налаштовуватись ще й таким чином, що система опалення працюватиме з меншою ефективністю. Це може знадобитися, наприклад, у нічний час чи в період відпустки (можете запрограмувати певну температуру в певний період часу). Відповідно вночі для комфортного сну температура може задаватись на 2-3 градуса нижча.
Які бувають термостати для отоплення?
Кімнатні термостати бувають механічні (присутня кнопка вмикання/вимкнення та механічна поворотна кнопка для задання температури) та цифрові.
Найпопулярнішими є цифрові термостати. Дані терморегулятори легкі в установці та обслуговуванні. В них вбудований електронний датчик температури і за допомогою цього резистора змінюється електричний опір в залежності від температури в приміщенні. Такі пристрої оснащені більш функціональними можливостями управління: широким функціоналом програмування, сенсорним дисплеєм налаштування, що до речі дуже красиво виглядає в інтер’єрі, клікабельними або сенсорними кнопками. Також у них відсутній шум при перемиканні. У механічних при перемиканні контактів відбувається характерне поклацування, тому не рекомендували б їх встановлювати в спальних кімнатах.
Цифрові та механічні кімнатні термостати застосовуються в радіаторних системах та системах теплої підлоги зональним регулюванням. Діапазон налаштувань зазвичай від 5 до 35 ° C з покроковим інтервалом 0,5-1 °C (залежить від виробника).
Найпопулярнішими на сьогодні є цифрові бездротові термостати, які забезпечують зв’язок з зовнішніми пристроями за допомогою радіосигналу.
Тому відповідно до місця їх монтажу є певні вимоги:
- місце з хорошою циркуляцією повітря
- установка на внутрішній стіні приміщенні або на спеціальній розподільчій панелі на висоті 1,2-1,5 м від підлоги
- не бажано розміщувати на протягах, біля джерел тепла (радіаторів, отворів для відводу гарячого повітря, в місцях прямих сонячних променів) або ж, навпаки, в місцях з високим рівнем вологи
- оскільки дані термостати радіочастотні, то для забезпечення безперебійного і хорошого сигналу повинні монтуватися на «відкритому» місці та бажано не в металевих стінних коробках. Якщо ж такої змоги немає, то можна розглянути встановлення додаткового підсилювача сигналу.