Балансувальні клапани

VT.054.N.04
Акція

Розмір:

1/2 3/4 1 1 1/4
003Z1120

Розмір:

3/4 1
Торгова маркаDanfoss Розмір3/4 Призначення Гаряча вода
V5010Y0015
Акція
1,521.01 Грн. 1,064.71 Грн.
Торгова маркаHoneywell МодифікаціяРучний Призначення Опалення
003Z1415
18,130.25 Грн.
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяАвтоматичний
Зв'яжіться з нами за ціною
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяАвтоматичний Розмір різьблення1 1/2" Призначення Опалення
Зв'яжіться з нами за ціною
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяАвтоматичний Призначення Опалення
003L7691

Розмір:

1/2 3/4 1 1 1/4 1 1/2
Зв'яжіться з нами за ціною
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяАвтоматичний Призначення Гаряча вода
003Z4001

Розмір:

1/2 3/4 1 1 1/4 1 1/2 (Більше +1)
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяРучний Розмір1/2 Призначення Опалення
003Z4031

Розмір:

1/2 3/4 1 1 1/4
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяРучний Розмір1/2 Призначення Опалення
003Z1061

Розмір:

50 65 мм 80 мм 100 мм 125 (Більше +4)
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяРучний Розмір50 Призначення Гаряча вода
Зв'яжіться з нами за ціною
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяРучний Призначення Опалення
003Z4011

Розмір:

1/2 3/4 1 1 1/4 1 1/2 (Більше +1)
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяРучний Розмір1/2 Призначення Гаряча вода
Зв'яжіться з нами за ціною
Торгова маркаDanfoss МодифікаціяАвтоматичний Призначення Гаряча вода

Сучасні системи опалення, холодного та гарячого водопостачання характеризуються складною розгалуженою мережею трубопроводів. Як правило, труби однієї системи мають різну протяжність, діаметр та гідравлічний опір. Без грамотно виробленого балансування системи частина приміщень може бути перегріта, а для частини не вистачить тепла. Може не вистачати напору води у крані у віддалених приміщеннях та на верхніх поверхах. Будуть характерними є перепади тиску при включенні насосного обладнання. Це призведе до підвищення енерговитрат та неефективної роботи всього опалювального обладнання або системи водопостачання. Для усунення всіх перерахованих проблем використовують балансувальний клапан.

Пристрій та конструкція балансувальних клапанів

Балансувальний клапан, купити який можна в нашому інтернет-магазині в різних конфігураціях та типорозмірах, підходить для трубопроводів та систем різного призначення. Пристрій ефективно справляється із завданнями з точного регулювання витрати середовища та стабілізації гідравлічних параметрів у системах опалення, кондиціювання, вентиляції, водопостачання.

Балансувальні клапани виготовляються з відповідними призначенням та специфікою задач доопрацюванням конструкції. Так, балансувальні клапани можуть комплектуватися:

 • Фіксаторами раніше налаштованого положення для швидкого повернення до еталонних гідравлічних характеристик.
 • Спеціальними патрубками для регулювання витрати, тиску води в системі та перепаду тиску при проходженні середовища через клапан.
 • Термостати для керування температурними показниками. Термостатичний балансувальний клапан спеціально розроблений для стабілізації температури та витрати води у системах ГВП.
 • Вимірювальною діафрагмою для контролю витрати теплоносія в реальному часі з високою точністю.
 • Манометр для визначення тиску води.
 • Патрубки для дренажу обраної ділянки, де встановлений клапан.

Балансувальні клапани виконуються у двох типах конструкцій: ручні та автоматичні. Ручні клапани в основі головного механізму мають сідельний клапан або кульковий кран і використовуються для ручного настроювання гідравлічних параметрів на окремих ділянках. Вони вимірюють показники тиску та витрати води на ділянці, а користувач за допомогою спеціального вентиля може регулювати показники до потрібних технічних параметрів.

Автоматичні, як правило, встановлюються в парі, на вхідному та зворотному контурі. Їхня головна перевага – автоматичне регулювання гідравлічних параметрів відповідно до початкового настроювання. Комбінований балансувальний клапан, крім тиску, контролює ще й температурні параметри. При грамотному підборі клапана та професійному початковому налаштуванні можлива тривала експлуатація без обслуговування та переналаштування.

Застосування балансувальних клапанів

Першорядним завданням балансувального клапана є точне регулювання гідравлічного опору та цілого ряду інших параметрів середовища, що суттєво розширює сферу застосування. Однак при встановленні ручних балансувальних клапанів варто враховувати, що при проходженні через нього середовища відбуваються втрати напору в контурі. Тому їх рекомендується використовувати тільки в системах із статичним гідравлічним режимом. Для решти випадків підійде автоматичний клапан.

Залежно від завдань та місця встановлення балансувальні клапани застосовуються у таких випадках:

 • У схемах теплових пунктів та автономних котельних багатоквартирних будинків для контролю витрати теплоносія, балансування напору та узгодженої роботи кількох систем з різними гідравлічними показниками у схемі одного колектора.
 • Термостатичний балансувальний клапан для «теплої підлоги» застосовується з метою регулювання температури та стабілізації тиску, виходячи з початкової температури теплоносія, температури повітря або поєднання цих параметрів.
 • Балансувальний клапан для радіаторів дозволяє точно регулювати динамічний гідравлічний режим окремих контурів системи опалення.
 • Стандартні балансувальні клапани для опалення використовуються в системах із статичним гідравлічним режимом без радіаторних клапанів. Найчастіше такими є однотрубні вертикальні системи та системи з «П»-подібним стояком. Вони використовуються не тільки для налагодження та балансування систем, але й для відновлення циркуляції води через стояки, що не працюють.
 • Балансувальний клапан для ГВП використовують для отримання води з однаковими заданими параметрами кожної водозабірної точки. Деякі моделі забезпечують додатково захист від ошпарювання, є обов'язковим контуром під час проведення дезінфекцій.
 • Балансувальні клапани також використовують для систем холодного водопостачання, охолодження та кондиціювання для вирішення проблем нерівномірної витрати води між ближніми та дальніми циркуляційними кільцями.

Переваги використання балансувальних клапанів 

Необхідність використання балансувальних клапанів виникає у системах водопостачання та опалення як багатоквартирних, так і приватних будинків, підприємств, адміністративних будівель. Насамперед це необхідно для економії енергетичних ресурсів та створення оптимальних умов роботи терморегуляторів та опалювального обладнання. Використовувати балансувальні клапани доцільно з низки причин:

 • Зменшення енергоспоживання насосного обладнання (за його наявності).
 • Забезпечує однакові гідравлічні та температурні параметри на всіх контурах системи водопостачання та опалення. Більше не буде ситуації, коли мешканці перших поверхів змушені терпіти спеку в квартирі, а батареї на останніх поверхах залишаються холодними.
 • Виключення падіння тиску під час відкриття кількох кранів у квартирі або використання одночасно кількох побутових приладів.
 • Знижується чутливість системи опалення до неякісного монтажу та ремонту, включаючи: непродумане використання всередині однієї системи труб різного діаметру, великої кількості відводів, кутів та трійників, непередбаченого проектом завуження внаслідок проведення зварювальних робіт.
 • Забезпечує тривалу надійну роботу опалювальної техніки та трубопроводу.
 • Регулює гідравлічні параметри всередині багатотрубних складних систем опалення та ГВП.

У нашому інтернет-магазині представлені ручні та автоматичні балансувальні клапани найпопулярніших модифікацій та типорозмірів. Ціна на балансувальний клапан, завдяки прямій співпраці компанії з найкращими виробниками, завжди актуальна та доступна покупцям. Звертайтесь для детальної інформації та замовлення до наших операторів.

Торгова марка
Модифікація
Призначення
Розмір проходу
Розмір різьби