Автоматика для опалення
Автоматизація опалювальної системи забезпечується наступними пристроями та приладами – датчики, термоголовки радіаторів, термостати, сервоприводи вентилів та клапанів, керовані відповідними контролерами, та багато іншого. Завдяки цим пристроям можна вручну, дистанційно або за допомогою попередньо налаштованих програм, підтримувати певний температурний режим у будинку або кожній конкретній кімнаті.
Види та переваги автоматики для опалення
Датчики показують температуру повітря в приміщенні або на вулиці, температуру теплоносія в котлі та трубах, температуру теплої підлоги тощо.
- Терморегулятори термостати контролюють температуру в будинку або конкретному приміщенні. У разі підвищення або зниження температури подають відповідний сигнал увімкнути подачу теплоносія в опалювальні прилади або вимкнути.
- Термоголовки є запірно-регулювальною арматурою, що встановлюється безпосередньо на опалювальний радіатор. Маючи термодатчик, контролюють задану температуру у приміщенні. При необхідності перекривають надходження теплоносія до батареї опалення.
- Контролер є "мозком" автоматизованої системи опалення. У ньому програмуються всі необхідні параметри – режим роботи, температурний діапазон у різних кімнатах, керування котлом, бойлером, рух теплоносія тощо.
- Сервоприводи виконують команди контролера закриття чи відкриття вентилів, клапанів тощо.
Основні плюси застосування практично автоматики для опалення:
Економія енергоресурсів. Завдяки тому, що автоматика вчасно відключає подачу теплоносія, роботу котла, при підвищенні температури повітря в приміщенні, зберігається паливо (газ та вугілля, дрова та електроенергія, дизельне або пічне паливо). В іншому випадку, в приміщенні стало б жарко і некомфортно, довелося б відкривати кватирку або вікно, а нагріте повітря просто йшло б на вулицю.
- Зручність. Грамотно налаштовані прилади опалювальної автоматики протягом усього опалювального сезону можуть працювати без подальшої участі людини.
- Тепло. Як у самому будинку, так і в кожному приміщенні, можна підтримувати комфортний температурний режим. Залежно від складності опалювальної системи, планування приміщень та запланованого рівня комфорту розраховується необхідна кількість та види опалювальної автоматики.