Шафи колекторні

DJVN01
Promotion
1,383.35 Грн. 1,175.89 Грн.

Кількість виходів:

4 вих. 6 вих. 8 вих. 10 вих. 12вих. (Більше +1)
Торгова маркаDjoul Кількість виходів4 вих. Висота580 Ширина480
VTc.540.B.04

Кількість виходів:

4 вих. 6 вих. 8 вих. 10 вих. 13 вих.
Торгова маркаValtec Кількість виходів4 вих.
VTc.540.A.04

Кількість виходів:

4 вих. 6 вих. 8 вих. 10 вих. 13 вих.
Торгова маркаValtec Кількість виходів4 вих.

Сучасна система опалення часто потребує застосування колекторних вузлів. Вони застосовуються при системі теплої підлоги або променевої розводки радіаторного опалення. Для зручності монтажу та захисту гребінок рекомендується застосовувати колекторну шафу, також її називають ящик для колектора. Вони виготовляються з різних матеріалів та призначені для монтажу колекторів різних розмірів.

Призначення та розміри колекторних шаф

Шафи для колектора опалення є прямокутними ящиками з дверцятами з металу або пластику. Основне їхнє призначення — компактне розміщення колекторних вузлів та легкий доступ до них. Також вони виконують функцію:

  • захисту колектора від зовнішніх факторів та стороннього втручання;
  • грамотного пристрою розведення петель теплої підлоги або гілок трубопроводу до радіаторів.

Шафа для колектора теплої підлоги, як правило, має такі розміри;

  • висота від 500 до 800 мм;
  • ширина від 400 до 1500 мм;
  • глибина від 120 до 190 мм.

Ширина колекторної шафи залежить від кількості висновків. Наприклад, для колекторів на 4 виводи ширина шафи становить близько 600 мм, для систем з колекторами на 14 виводів ширина може змінюватись у межах 1200-1400 мм.

Характеристики колекторних шаф для опалення

Шафи для колектора теплої підлоги та опалення різняться між собою залежно від моделі. Для виготовлення застосовується:

  • сталевий лист з порошковим фарбуванням;
  • пластик.

У каталогах виробника шафи класифікуються за кількістю виводів від гребінки. Склад шафи входить рама, де кріплять металеві стінки. У стінках виробник передбачає отвори для виведення трубопроводу від колектора. Також у шафі колектора використовуються монтажні опори, які можна регулювати по висоті. Дверцята для шафи комплектуються замком або клямкою і запобігають доступу до обладнання. На поверхні шафи встановлено монтажну раму для кріплення до стіни. Ціна на шафу для колектора теплої підлоги та опалення залежить від виробника його габаритів, матеріалу виготовлення.

За конструктивним виконанням шафа для розподільного колектора буває вбудованою і зовнішньою. Зовнішні кріпляться до поверхні стіни. Для вбудовуваних необхідний пристрій заглиблень у стіні. Вони можуть врізатися в гіпсокартонну конструкцію, або у спеціально видовбані отвори в цегляній або бетонній стіні. Випускаються різновиди колекторних шаф від 3-4 висновків до 20 і більше.

Перед вибором колекторної шафи необхідно передбачити місце її встановлення. Розміщувати їх бажано у спеціалізованих приміщеннях, котельнях, санвузлах, коридорах. Необхідно забезпечити доступ до колектора. Перед дверцятами повинен бути доступ для обслуговування системи. При кріпленні необхідно суворо дотримуватися рекомендацій виробника у паспорті пристрою.

Як підібрати шафу для колектора опалення?

Колекторну шафу для теплої підлоги необхідно підбирати з асортименту виробників, виходячи з характеристик самого колектора та його особливостей. Насамперед необхідно провести розрахунок системи та всіх її елементів. Після того, як відомі характеристики колекторного вузла та його модель на сайті виробника необхідно ознайомитися з розмірами та габаритами гребінки. Далі визначається, який варіант монтажу шафи для колектора найбільш підходить для застосування на конкретному об'єкті. Вбудований у стіну вимагає великих витрат при монтажі, але дозволяє заощадити корисний простір підлоги. Зовнішній простіше встановлювати, але зменшується площа підлоги у приміщенні.

Перш ніж купити шафу для колектора теплої підлоги, необхідно переконатися, що внутрішній простір вільно вміщує колектор та його додаткові елементи. Важливо щоб залишалося достатньо простору для доступу до елементів, ремонту та регулювання. Крім габаритних розмірів, в описі шафи має бути задана кількість висновків колектора.

Важливо підібрати потрібний матеріал шафи. Метал із захистом від корозії підійде в місцях, де можливі механічні навантаження та пошкодження. Пластик легший і дешевший. Якщо система монтується в громадських будинках, необхідно передбачити, щоб монтажна шафа для колекторів була оснащена клямкою або замком для обмеження доступу сторонніх осіб. Це ж необхідно брати до уваги, якщо є можливість доступу дітей.

Якою б ви не вибрали шафу для колектора в свою систему, він повинен мати достатню міцність і надійність. Важливо вибирати перевірених виробників, щоб довговічність виробу була високому рівні. До важливих факторів належить безпека. Не в останню чергу варто звертати увагу на колір. Якщо шафа буде знаходитися на видному місці, колір бажано підібрати підходящий під дизайн приміщення.

Торгова марка
Кількість виходів
Висота
Ширина