Розрахунок труби для теплої підлоги

08/16/2022
Интернет Магазин Фитингов

Тепла водяна підлога може використовуватися як в приватних будинках, так і в квартирах, як індивідуальне або додаткове джерело опалення. Робити монтаж теплої підлоги неможливо без розрахунків всієї системи. Правильне обчислення і професійний монтаж забезпечить якісну роботу, довгострокову службу, економію теплової енергії Вашої опалювальної системи. Правильно розрахувати кількість труби можливо самостійно або за допомогою спеціальних програм.

Попередня підготовка розрахунку труби для теплої підлоги

Важливими факторам при розрахунку труби є

 • Показники довжини і ширини приміщення (Складання плану приміщення).

Тобто площа кімнати, де проводитиметься укладання труби. В цьому пункті  ви враховуєте розмір всього приміщення, крім тих ділянок, де стоять великі габаритні меблі та інші предмети, що закривають тепловіддачу.


 • Довжина контуру. 

Довжина контуру в системі водяної теплої підлоги має певні обмеження та залежить від гідравлічного опору. Втрати тиску в системі в свою чергу залежать від діаметра та пропускної спроможності труби. Для різних діаметрів, щоб мінімізувати втрати, застосовують такі обмеження за довжиною: 

- металопластикові та поліетиленові труби діаметром 16 мм: 
Максимальна довжина контуру – до 100 м;

- поліетиленові та металопластикові труби діаметром 20 мм: 
Максимальна довжина контуру – до 120 м;

Щоб запобігти можливості перевантаження роботи системи в нормальному режимі, довжина контура повина не перевищувати для труби Ø16 – 80 м., Ø 20 – 100м.


 •  Проміжок між трубами (крок укладання), який буде використовуватися під час установки. 

Відстані між трубами або ще як називають «крок укладання» залежить від діаметру труби і бажаної температури тепла в кімнатах, ванній або прихожій. Якщо Ви хочете самостійно підібрати розмір труби, можете скористатися цією таблицею:


 

Розрахунок довжини труби для теплої підлоги 

Для укладання труби існують декілька схем і яку б із запропонованих схем ви не обрали, затрати труби сильно не зміняться. Не існує якогось одного варіанта укладання, щоб одночасно забезпечував мінімальні затрату труби і кращу тепловіддачу. Вибір конкретної схеми залежить від зручності укладання, розміру і форми приміщення. Деякі майстри використовують один варіант і працюють лише з ним. 

Схеми укладання труби:

Розрахунок труби за формулою.

Щоб порахувати кількість труби в одній кімнаті для теплої підлоги, скористаємося формулою:

S / H x 1,1 + D x 2 = L

В цій формулі всі значення в метрах:
L – необхідна довжина труби на все приміщення.
S – площа приміщення.
H – відстань між трубами (крок укладання труби) .
D – відстань від кімнати до колектора.

Показник "1,1" в формулі це необхідний запас труби. При укладанні підлоги можуть виникнути деякі не передбачені моменти, залишаються не використані обрізки (неправильно відміряні або помилково відрізані). Саме тому додається 10%, щоб їх врахувати


Приклад розрахунку труби для однієї кімнати:

 1. Довжина кімнати - 5 м.
 2. Ширина кімнати - 4,5 м
 3. Відстань між трубами  - 20 см.
 4. Відстань до колектора - 3,5 м.

Вираховуємо площу кімнати - 5 х 4,5 = 22,5 кв.м

Підставляємо значення у формулу  22,5 / 0,2 х 1,1 + 3,5 х 2 = 130,75 м

 

Приклад розрахунку труби, в якій знаходяться меблі:

 1. Довжина кімнати - 5 м.
 2. Ширина кімнати - 4,5 м
 3. Відстань між трубами  - 20 см.
 4. Відстань до колектору - 3,5 м.

Меблі в кімнаті:

 1. Диван розміром - 1 х 2 м.
 2. Шафа розміром - 0,6 х 1,5м

Вираховуємо площу кімнати - 5 х 4,5 = 22,5 кв.м

Рахуємо площу, яку займають меблі - 1 х 2 + 0,6 х1,5 = 2,9 кв.м

Підставляємо значення у формулу  (22,5 - 2,9) / 0,2 х 1,1 + 3,5 х 2 = 114,8 м

 

Розрахунок для кімнат різної форми:

Дуже часто кімната має неправильну форму і цим ускладнюється розрахунок. Щоб порахувати загальну площу таких приміщень, потрібно кімнату розбити зони (як на малюнку нижче). А потім вирахувати кожну з них і скласти в загальну суму.

Як показано на малюнку вище є два варінта розрахунку кімнати неправильної форми. Площі кожної зони приміщення додаєте разом А + В + С. Після того як ми знаємо площу всієї кімнати, підставляємо значення у формулу S / H x 1,1 + D x 2 = L та отримуємо загальну кількість труби для даної кімнати

В деяких випадках в одній кімнаті є потреба вкладати трубу з різним кроком. В даній ситуації кімнату ділимо на зони, рахуємо довжину труби для кожної частини приміщення з окремим кроком за формулою і в кінці підсумовуємо результати.